Apie mus

Mingės sodyba įsikūrusi Nemuno deltos regioninio parko apsuptyje, Mingės kaime, Šilutės rajone. Mingės kaimą skiria Minijos upė, todėl gyventojai susisiekia plaukdami valtimis ar laivais. Kaimas žinomas kaip Lietuvos Venecija. Mingės kaimas pamėgtas žmonių – jame galima pasimėgauti ne tik grynu oru, unikalia architektūra ir nuostabiais gamtos vaizdais, tačiau ir papramogauti. Kaime apstu įvairių vandens pramogų, nuo pasiplaukiojimo valtele iki paukščių stebėjimo.
Mingės sodyboje gali apsistoti tiek didelės kompanijos, tiek šeimos su vaikais ar draugai. Švenčiamos įvairios šventės: gimtadieniai, krikštynos, vestuvės, organizuojami mokymai bei konferencijos.
Sodybą sudaro trijų namų kompleksas. Sodyba įsikūrusi vos keli metrai nuo Minijos upės. Stilingai įrengta pobūvių salė, kurioje telpa iki 60 svečių. Įrengta virtuvė su visa reikiama įranga. Taip pat įrengta 17 kambarių, kuriuose yra po 2 – 5 lovas (dvivietes arba vienvietes), iš viso 57 miegamos vietos.
Mingės Sodyboje yra įrengta profesionali virtuvė. Galime pasirūpinti Jūsų maitinimu pagal atskirai suderintą meniu pagal Jūsų poreikius ar užsakyti atvežamąjį maitinimą. Taip pat turime visus reikalingus įrankius maistui ruošti ir šventiniam stalui serviruoti bei dekoruoti. Siūlome pusryčius, pasitikimo kavą, įvairius užkandžius į laivą ir pan.
Banketinėje salėje yra baras su alaus, giros pilstymo aparatūra.
Mingės sodyboje įrengta pirtis ir erdvus lauko kubilas – kurie leis atsipalaiduoti, atgauti fizines ir dvasines jėgas.
Sodyboje įrengta tinklinio aikštelė, kurioje svečiai galės išbandyti savo jėgas ir palaikyti puikią kūno formą. Taip pat pasirūpinome ir mažaisiais svečiais – sodyboje yra vaikų žaidimo aikštelė, įvairių žaislų, mini stalo tenisas ir kiti užsiėmimai. Taip pat galime pasirūpinti batutu, kitais kiemo žaidimais ir atrakcijonais.
Galime pasiūlyti įvairių pramogų: vandenlenčių nuoma (su instruktoriumi ir be), baidarės, pasiplaukiojimas kateriu. Taip pat Mingės krašte populiarūs žygiai pesčiomis ar dviračiais (su gidu ar be jo). Galime pasiūlyti mūsų krašto tradicinių pramogų: vytelių pynimas, folkloriniai šokiai, žuvienės virimas.

Šiek tiek istorijos:

Minija (Mingė, Minė) Minija – kaimas Kintų seniūnijoje, abipus Minijos žemupio, tarp Kuršių marių, Kniaupo ir Krokų Lankos. Vietinės reikšmės architektūrinis paminklas: gatvinis (19 sodybų), išretėjusio užstatymo žvejų kaimas. Yra 11 XIX a. pab.–XX a. pr. paminklinių pastatų. Sodybos išsidėstę Minijos krantuose, kiemai (su darželiais) atgręžti į upę, prie kiekvieno kiemo buvo įrengtos prieplaukos valtims, sodybas su sausumos keliais jungia keliukai. Dauguma gyvenamųjų namų dvigaliai, tvartai su paaukštintomis pastogėmis (ertikiais; juose laikomi pašarai, kraikas), mūryti iš raudonų plytų. Yra ir medinių pastatų – jų planai, konstrukcijos, išorės formos, tūriai, dekoras būdingas Pamario krašto liaudies architektūrai. Minijos kaimas minimas XVII a. Pradinė mokykla veikė jau 1736 m., 1802 m. G. Genškė (Genschke) Minijoje įsteigė burių, o paskui ir burinių valčių dirbtuvę. 1997 m. čia užregistruota 16 ūkių, gyveno 48 gyventojai.
Šaltinis: http://www.nemunodelta.lt/index,lt,17045.html=bWluZ8SX